FilistinHaberlerOrtadoğu

Büyük Dönüş Yürüyüşü yarın da Gazze sınırında düzenlenecek

“Dönüş ve Gazze Ablukasını Kırma” yürüyüşü Koordinasyon Komitesi, Filistinliler’i Dönüş Yürüyüşü’nün 17. cumasında “mültecilerin haklarına karşı komplo bir yere varamayacak” başlığıyla düzenlenen eyleme katılmaya çağırdı.

Yürüyüş koordinasyon komitesi yaptığı açıklamada, Gazze’de Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün devam edeceğine vurgu yaparak, bu yürüyüşlerin Filistin halkının kendi hakları ve ulusal ilkelerine bağlılığını gösterdiğini ifade etti.

Toprak Günü dolaysıyla 30 Mart’ta Gazze sınırında başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü sırasında şimdiye kadar 145’ten fazla Filistinli işgal askerlerince şehit edilmiş 16 binden fazla Filistinli de yaralanmıştır.

Başka bir habere göre, Arap Parlamentosu gelecek cumartesi günü Kuveyt ve bazı diğer Arap ülkelerinin isteği üzerine Kudüs’teki durumu ele almak için acil olarak toplanacak.

Öte yandan Fetih Hareketi Sözcüsü Atıf Ebu Seyf, Fetih’in ulusal barışın tahakkuk bulmasını istediğine işaretle, bu hareketten bir heyetin ilerleyen günlerde Kahire’ye Mısır’ın ulusal barış planıyla ilgili tutumunu bildirmek üzere gideceğini kaydetti.

Öte yandan bugün de onlarca Siyonist yerleşimci, Müslümanlar’ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediler.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.