FilistinHaberlerOrtadoğu

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 18’inci Cumasında Ağır Yaralanan Filistinli Şehit Oldu

Filistin Sağlık Bakanlığı bu sabah yaptığı açıklamada, dün yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşünde Gazze’nin güneyinde yer alan Rafah’ın doğusunda yapılan faaliyetlerde ağır yaralanan Filistinli gencin şehit olduğunu duyurdu.

Bakanlık bugün (28 Temmuz Cumartesi) sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, dün Rafah’ın doğusunda işgal güçlerinin ateşiyle göğsünden ağır yaralanan Fethi El-Hums adındaki Filistinli gencin bu sabah şehit olduğunu belirtti.

Bakanlık yaptığı açıklamanın devamında El-Hums’un şehit olmasıyla Büyük Dönüş Yürüyüşündeki şehit sayısının 155’e yükseldiğini, yaralı sayısının ise 17100’ü geçtiğini kaydetti.

İşgal rejiminin elinde bulundurduğu 6 şehit naaşının bunun dışında olduğu ve toplam şehit sayısının 161’e yükseldiği kaydedildi.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşünde Filistin halkı Siyonist rejimin zorba, zalim, barbar ve insanlık dışı baskılarıyla çıkarıldığı köyüne, belde ve kasabasına dönme hakkını ifade etmek için elinde Filistin bayraklarıyla sınırda barışçıl gösteriler düzenliyor.

Halkın barışçıl gösterilerine tahammül edemeyen işgal güçleri keskin nişancıları kullanarak gösterilere saldırıyor ve göstericileri şehit ediyor veya yaralıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.