Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Büyük şahsiyetlerin anılması İslam birliğine faydalıdır

İslam Mezhepleri Yakınlaştırma ve Müslümanlar Birliği Genel sekreteri Ayetullah Şeyh Muhammed Ali Tashiri, Şehideyn (Şehitler) kongresinde bu büyük şahsiyetlerin anılmasının İslam birliğinin güçlenmesine faydalı olacağı konusuna vurgu yaptı.

2. Şehit Şeyh Muhammed Bin Mekki Cezine ve Şeyh Zeynedini Cebi’nin anılması kongresi çalışmalarına İran İslam Cumhuriyeti Meclis başkanı ve Lübnan Cumhurbaşkanı denetleme kurulu başkanının mesajlarının okunmasıyla başladı.

Ayetullah Şeyh Tashiri İslam öncesi hakim olan yanlış düzünce ve Felsefi hastalıklara vurgu yaparak, İslam ve Kur’an ı Kerimin insanlığa gönderilmesi birlikte bu hastalıkların ortadan kalktığını insanlığın İslam diniyle birlikte sıhhatli düşünce ve diyaloga davet edildiğini dile getirdi.

Ayetullah Tashiri yaptığı açıklamada ayrıca, Birlik ve beraberliğin İslam dini ve İnsani değerlerle birlikte dünyaya geldiği konusuna dikkat çekilerek, Hazreti Peygamber (s.a.a), Sahabe ve onlardan sonra gelen takipçilerinin arada bazı küçük sorunlar olmasına rağmen kardeşlik ve birlik içerisinde yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Ocak 2020 (1) içerik yüklenmiştir.