İslami Davet

Büyük Şeytan ABD Ve Müttefikleri Nusra Cephesi Ve Beyaz Miğferliler Eliyle Kimyasal Saldırı Hazırlığı Yapıyor

13 Şubat 2018 20:22

Lazkiye kırsalı Hmeymim Hava Üssünde bulunan Rus Koordinasyon Merkezi; Nusra Cephesinin ‘beyaz bereliler’ ya da beyaz miğferliler’ adıyla bilinen sözde insani gruplarla işbirliği içinde İdlib İlinde sivillere karşı kimyasal silah kullanma ve Suriye hükümetini suçlama amaçlı pir plan hazırlığında olduğunu belirtti.

Merkez bugün yayınladığı bültende İdlib İlinin Serakib Kentinde bir kişinin Nusra Cephesi ve ‘beyaz miğferlilerin’ kentte sivillere karşı kimyasal silah kullanma ve Suriye ordusunu suçlama planı yaptıklarını bildirdiğini vurguladı.

Kimyasal silah kullanımından sonra medya araçlarında da büyük bir provokasyon hamlesinin yürütülmesinin planlandığına dikkat çekilen bültende; Nusra Cephesinin Serakib Kentine kimyasal madde içerikli 20’den fazla tüp getirdiklerinin altını çizdi.

Bültende ‘beyaz miğferlilerin’ ise sivil vatandaşları kimyasal saldırıdan kurtarma görüntüleri hazırlamak için provalar yaptıklarına dikkat çekildi. Bu görüntülerin televizyoncular tarafından profesyonelce çekildiklerinin belirtildiği bültende, televizyoncuların görüntüler eşliğinde provokatör yorumlar da yaptıklarına da işaret edildi. Bültende görüntülerin çekimleri sırasında mikrofonların Amerikan CNN televizyonu logosunun yer aldığı bir kumaş parçasıyla örtüldüğüne dikkat çekildi.

Bültende provokasyon amaçlı çekimler esnasında uydu telefonu aracılığı ile İngilizce konuşan yabancı bir taraftan görüş ve bilgi alındığına dikkat çekildi.

Yukarı Çık