Kuzey AmerikaLatin Amerika

Büyük Şeytan ABD Venezüella’nın Seçilmiş Hükümetinin Mali Kaynaklarıyla Bağlantısını Kesmek İstiyor

ABD başkanı Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton, Venezüella’ya yönelik müdahaleci girişimlerinin devamında, Venezüella’nın seçilmiş hükümetinin mali kaynaklarıyla bağlantısını kesmek istediklerini bildirdi.

BBC’nin bildirdiğine göre ABD başkanı Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, muhabirlere yaptığı açıklamada, Trump hükümetinin Venezüella’nın mali kaynaklarını muhaliflere doğru yönlendirme konusunu incelemekte olduğunu söyledi.

John Bolton’un söz konusu müdahaleci açıklamaları, geçen Çarşamba günü Amerika Venezüella’nın seçilmiş cumhurbaşkanı Maduro’nun yerine muhaliflerin lideri Juan Guaido’yu Venezüella’nın cumhurbaşkanı olarak kabul ettiğini bildirmesi ardından geldi.

Washington’un sultacı politikalarına karşı olan Venezüella hükümeti, Amerika’nın yoğun ekonomik yaptırımları ve güvenlik ve askeri tehditlerine maruz kalmış bulunuyor.

İran, Meksika, Bolivya, Kuba, Türkliye, Çin ve Rusya gibi ülkeler, Venezüella’nın seçilmiş cumhurbaşkanı Nikolas Maduro hükümetine destek verdiklerini bildirmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.