HaberlerİranOrtadoğu

Büyük Şeytan Amerika, İran’a saldıramaz

İran Stratejik Savunma Araştırma Merkezi Başkanı Amiral Ali Şemhani, bu yıl sonuna ve gelecek yılın başına kadar İran’ın askeri saldırısına maruz kalmayacağını ifade ederken, İran’a askeri saldırı düzenlemesi için Amerika’nın gerekli neden, kapasite ve bilgiye sahip olmadığını açıkladı.

Salı sabahı Düzenin Yararını Teşhis Konseyi’nin Stratejik Araştırma Merkesi’nde “ABD’nin Nükleer Durumu Belgesi” adı altında düzenlenen bir seminerde konuşma yapan İran Stratejik Savunma Araştırma Merkezi Başkanı Amiral Şemhani, İran aleyhine nükleer saldırıda bulunması için ABD’nin elinde hiçbir belge mevcut olmadığını söyledi.

Amiral Ali Şemhani, bu yıl sonuna ve gelecek yılın başına kadar İran’ın askeri saldırıya maruz kalmayacağını ifade ederken, İran’a askeri saldırı düzenlemesi için Amerika’nın gerekli neden, kapasite ve bilgiye sahip olmadığını açıkladı.

İran’ın nükleer silaha inanmadığını söyleyen Amiral Şemhani, “Nükleer silah başarılı olsaydı, Siyonist rejim 33 günlük savaşı kazanırdı veya nükleer silahlara sahip olan Amerika, Irak ve Afganistan’dan zaferle çıkardı”dedi.

Amiral Şemhani, ABD’nin, bahane peşinde olduğundan askeri seçeneği gündeme taşıdığını kaydetti.

Şemhani, “Amerika İran’ın nükleer gücünü stratejik belgelerinde kabul etmiştir”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.