HaberlerKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

Büyük Şeytan Amerika, Suriye’deki silahlı teröristleri savunmayı sürdürüyor

ABD idaresi; silahlı terör gruplarına silah desteği ve finans sağladığını belirten açıklamalarla Suriye’de masum sivilleri, askerleri ve asayiş güçlerini gaddarca öldüren bu terör gruplarına desteğini örtmeye çalışıyor.

Yeni bir tutumla Washington; muhaliflerin Suriye’de bulundukları şiddet eylemlerinin Suriye yönetimine hizmet ettiğini iddia ederek, muhalefetin silahlı olduğunu ve şiddete başvurduğunu net bir şekilde itiraf etti.

Fakat ABD’nin bu tutumunu ilan eden Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Toner; kendi değimiyle silahlı muhalefet olarak adlandırdığı fakat gerçekte silahlı terör grupları olan bu sözde muhalefetin güvenlik merkezine bulundukları saldırıyı aklamaya çalışarak; saldırının Suriye’de tırmanan şiddet çerçevesinde geldiğini öne sürdü.

Toner’in yaptığı bu açıklamalar gizemlerinde; silahlı terör gruplarına güvenlik kurumları dahil Suriye’deki tüm kurumları hedef almaya devam etmelerinin yanında güvenlik ve istikrarı sağlamaya çalışan devlete karşı silah kullanmaya açık bir teşvik ve çağrı niteliği taşımaktadır. Aynı şekilde bu terör gruplarının masum halkı saldırmaları ve kanlı çirkef eylemlerini sürdürmelerine davet niteliği taşıyor.

Hatırlanacağı üzere ABD; içinde bulunduğumuz Kasım ayının dördünde, İçişleri Bakanlığının ilan ettiği genel af ardından, Suriye’deki silahlıları destekleme ve teröre provokasyon niteliğinde yaptığı bir açıklamayla silahlıları silahlarını teslim etmeme ve ilan edilen genel aftan faydalanmama ya çağırmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.