HaberlerKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

Büyük Şeytan Amerika’ya Bağlı Savaş Uçakları Mazlum Suriye Halkını Bombaladı: 43 Ölü Amerikan Severlerden Yine Ses Yok

Amerika uçaklarının Rakka’nın el-Cumeyli bölgesine yönelik saldırılarında tekrar sivil insanlar kurban oldu.

El-Alem televizyonunun Suriye devlet televizyonundan naklen bildirdiğine göre dün Rakka’nın IŞİD’in kontrolü altındaki el-Cumeyli bölgesinde yönelik hava saldırıları düzenleyen ABD uçakları bir kaçı çocuk 43 sivil insanı katlettiler.

ABD ve koalisyon güçleri uçakları daha önce de bir çok kez Irak ve Suriye’de teröristlere saldırmak bahanesiyle sivil halka saldırılar düzenlemiş ve çok sayıda sivilin ölmesine yol açmışlardı.

Öyle de ABD savunma bakanlığı Pentagon sivil ölümlerin artması ardından resmi bir açıklama yapma mecburiyetinde kalarak terörizmle mücadelede sivil kayıpların kaçınılmaz olduğunu belirterek, sivilleri öldürdüklerini resmen doğrulamıştı.

Amerikan ordusu dün yayınladığı bildiride, Amerika’nın liderliğindeki IŞİD ile mücadele koalisyonunun 2014’den bu yana Irak ve Suriye’de düzenlediği saldırılarda 484 sivilin öldüğünü bildirdi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), ABD öncülüğündeki İŞİD karşıtı uluslararası koalisyonun, göreve başladığı Ağustos 2014’ten nisan ayına kadar 484 sivilin sözde ‘yanlışlıkla’ ölümüne neden olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.