Dünya Kudüs GünüHaberlerİranİslamOrtadoğu

Büyük ve Küçük israil düşüncesi bitmiştir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Ahmedinejad, Allah’ın fazlıyla Büyük ve Küçük İsrail düşüncesi öldüğünü ve İsrail’in siyasi geri kalmışlığın simgesi olduğunu dile getirmekle, insan özgürlüğü ve adaletin bir gün egemen olmasını umut etti.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, Ramazan Ayinleri Ulusal Tescili ve Dünya Kudus Günü Ayini Töreninde konuşan Dr. Ahmedinejad, Kudus günü fasitler, sultacılar ve bencillere karşı tecelli edilen ve tarih boyunca özgürlükçü ve adaletin peşinde olan tüm müminlerin günü olduğunu söyledi.

Siyonist rejimi ve düşüncesi tüm çirkinliklerin özeti olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, bu rejimin temelinde yalan ve hile yattığını ifade etmekle, onun yaşamı işgal ve saldırmaya bağlı olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Siyonist rejiminin, dünya medyasının yanısıra, güç, zenginlik ve politika merkezlerini elinde tuttuğu için şom hedeflerine biraz ulaşmış durumda olduğunu kaydederek, bu rejiminin kara düşünceleri bir tek Filistin halkını kuşatmadığını açıkladı.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Ahmedinejad, Allah’ın fazlıyla Büyük ve Küçük İsrail düşüncesi öldüğünü ve İsrail’in, siyasi geri kalmışlığın simgesi olduğunu dile getirmekle, insan özgürlüğü ve adaletin bir gün egemen olmasını umut etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.