AsyaHaberlerOrtadoğuSuriye

Caberi Ensari ile Çin’in Suriye Özel Temsilcisi Soçi’de bir araya geldi

İran Dışişleri Bakanı Siyasi İşler Özel Danışmanı Hüseyin Cabiri Ensari, Soçi’de düzenlenen Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’nin kulisinde Çin’in Suriye Özel Temsilcisi Yuan ile bir araya geldi.

Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığı karşılıklı görüşmede, Soçi’de yapılan Suriye Ulusal Diyalog kongresi üzerinde de duruldu.

İranlı ve Çinli yetkili arasında gerçekleşen görüşmede, Suriye krizinin acilen sona erdirilmesiyle birlikte teröre karşı mücadele alanında iki ülke arasındaki yakın işbirliğinin arttırılması üzerinde duruldu.

İran’ın Astana sürecindeki baş müzakerecisi Cabiri Ensari, üst rütbeli bir heyetin başında 19 Ocak Cuma günü Tahran’ı terk ederek Rusya’ya doğru yola çıkmıştı.

Hüseyin Cabiri Ensari’nin Soçi’deki temasları devam ediyor.

Rusya’nın girişimi ile Soçi’de düzenlenen Suriye Ulusal Diyalog Kongresi, bazı davetlilerin beklenmesi nedeniyle yaşanan gecikmenin ardından başladı.
Sputnik’in haberine göre, Suriye hükümet yetkililerinin yanı sıra ülkedeki çeşitli muhalif etnik ve dini gruplardan temsilcilerin davet edildiği kongre için Soçi’ye 1.500’den fazla delegenin gittiği belirtiliyor

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.