AvrupaHaberlerİranOrtadoğuSuriye

Cabiri Ensari Suriye için Fransa cumhurbaşkanı özel temsilcisi ile bir araya geldi

İran dışişleri bakanı siyasi işlerden sorumlu üst düzey yardımcısı, Fransa cumhurbaşkanı Suriye özel temsilcisi François Sénémaud ile bir araya gelerek bu ülkedeki son gelişmeleri ele aldılar.

Mehr Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Hüseyin Cabiri Ensari ile dün bir araya gelen François Sénémaud Suriye’deki son gelişmeler ve bu ülkedeki krizin bir an önce son bulması bağlamındaki çalışmalar hakkında görüş teatisinde bulundu.
Cabiri Ensari paris’teki görüşmeleri kapsamında Elize saray’ı diplomatik danışmanı ve Fransa dışişleri bakanlığı genel sekreteri ile de görüşecektir.
İran dışişleri bakanı siyasi işlerden sorumlu üst düzey yardımcısı ayrıca 10-11 eylül günlerinde de Rusya, Türkiye ve BM Suriye özel temsilcisi ile birlikte Suriye anayasası komitesi ile ilgili görüşmeler için Cenevre’ye gitti.
Cabiri Ensari ayrıca Çarşamba günü de Brüksel’de Yemen krizi ile ilgili AB temsilcisi, Almanya, Fransa, İtalya ve Britanya dışişleri bakanlıkları siyasi genel müdürleri ile 3. Tur görüşmelere katılarak, Yemen milletine dayatılan savaşa son verme yolları ve bu ülkede insani felaketin boyutlarını kontrol konusunu ele alacaktır.

Başa dön tuşu
Kapalı