AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Cahingiri’den Tahran ve Bakü ilişkilerinin gelişmesine vurgu

İran cumhurbaşkanı yardımcısı İshak Cihangiri, İran ve Azerbaycan cumhuriyeti arasında siyasi, iktisadi ve kültürel her alanda ilişkilerin geliştirilmesine vurgu yaptı.

İRNA ajansına göre, Cihangiri dün Tahran’da Azerbaycan Cumhuriyeti ekonomi bakanı Şahin Mustafayev ile görüşmesinde, iki ülke arasında başta iktisadi olmak üzere her alanda ilişkilerin geliştirilmesine vurgu yaparken, iki ülke arasında son 1 yılda iktisadi ve siyasi alanda ilişkilerin gelişmesinde önemli adımların atıldığını dile getirdi ve ikili ilişkilerin gelişmesinin iki ülkenin yararına olduğunu söyledi.

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, iki ülkenin bölgenin hassas noktasında olduğunu belirterek, başta terör örgütü IŞİD olmak üzere terör örgütlerinin yayılmasının bütün bölge ülkeleri için bir tehlike ve tehdit olarak niteledi.

İran cumhurbaşkanı, Tahran’ın Bakü yönetimi ile terörizmle mücadelede ve de bölgesel ve uluslararası düzeyde işbirliğini geliştirmeye hazır olduğunu söyledi.

Azerbaycan cumhuriyeti ekonomi bakanı da, ülkesinin İran’da yatırıma hazır olduğunu iki ülkenin yatırım olmak üzere potansiyel ve işbirlikleri açısından iyi bir konuma sahip olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (17) içerik yüklenmiştir.