FilistinHaberlerOrtadoğu

Camiler baki kalacak, işgal rejimi yok olacaktır

Filistin Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk, Siyonist işgal hükümetinin el-Halil’deki Hz. İbrahim Camisi ile Beytlaham’daki Bilal bn. Ebi Rebah Camisini ulusal tarihi eserler listesine almasının her türlü hukuka aykırı olduğunu belirterek, işgal yönetiminin tarihi İslamî eserleri Yahudilere ait eserlermiş gibi göstermesinin büyük bir zulüm olduğunu ifade etti.

Filistin Meclisinin dün (23 Şubat Salı) Gazze’de düzenlediği eyleme telefonla katılan Duveyk şöyle dedi: “Camiler, İslam’ın ve Müslümanların malıdır, öyle olmaya da devam edecektir. Müslümanların mukaddes mekânlarını korumaya çalıştığımız gibi Hıristiyanlara ait eserleri de korumaya çalışıyoruz. Onlar için mukaddes olan yerler bizim için de mukaddestir.”

Dr. Duveyk yaptığı açıklamanın devamında, Lahey’deki Uluslararası Adalet Divanı’nın Filistin topraklarının işgal altında olduğunu ilan ettiğine dikkat çekerek, Filistin halkının toprak hakkını savunmasını istedi.

Meclis Başkanı Duveyk konuşmasının sonunda “Filistin halkı ve Filistin toprağı baki kalacak, işgal rejimi ise kesinlikle yok olacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.