HaberlerİranOrtadoğu

Camiler, İslami düşüncenin geliştiği yerlerdir

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, Tahran’da camiler haftası münasebetiyle yapılan bir merasimde , camilerin, İslami düşüncenin geliştiği, İslam medeniyetinin şekillendiği yerler olduğunu söyledi.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani konuşmasında İslam toplumundaki camilerin önemine işaretle, İslam toplumunun yapılanmasında, nebevi ve alevi düşüncenin şekillendiği merkezlerin camiler olduğunu söyledi.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, seçim sonrası yaşanan olaylara işaretle “Velayet-i Fakih şemsiyesi altında birlik, dayanışma ve vahdet içerisinde olma bizim için saadettir” dedi ve “düşman, ülkede huzurun yerleşmesini önlemektedir. Bu yolla ülkenin kalkınmasını da engellemek istemektedirler” diye konuştu.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani Amerika’nın İslam dünyasına yönelik siyasetlerine işaretle de, Amerikalılar, İslami düşüncenin sosyal hayatta yer almasını önlemek istemektedirler. Bunun için camilerin sosyal hayattaki yerinin zayıflatılmasını, cami imamların sıradan bir kişi olduğu, siyasi ve sosyal sorumluluklarının üstünün örtülmesine çalışıldığını söyledi

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (8) içerik yüklenmiştir.