FilistinHaberlerOrtadoğu

Camilerin yakılması akidevi savaşın göstergesidir

Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Dr. Talib Ebu Şa’r, Siyonist gaspçıların bugün sabaha doğru Batı Yaka’nın Nablus şehrinin güneyinde düşen El-Leben kasabasında bir camiyi ateşe vermelerini kınayarak, işgal güçlerinin Mescidi Aksa’ya yakın Emevi Saraylarında yaptığı kazıların da Siyonistlerin bölgeyi Yahudileştirme çabalarının bir uzantısı olduğunu ifade etti.

Dr. Ebu Şa’r bugün (04 Mayıs Salı) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Camilerin yakılması, Filistin halkına, ümmetin mukaddes mekânlarına ve dini şiarlarına karşı sürdürülen akidevi savaşın bir halkasıdır. Planlı bir şekilde yapılan bu saldırılar işgal liderleri tarafından da tamamıyla desteleniyor.”

Arap Barış Girişimi İzleme Komitesi’nin müzakereler konusunda aldığı kararın, düşmanın mukaddes mekânlara yaptığı saldırıları kamufle ettiğini belirten Ebu Şa’r, Filistin halkının hakkını kaybettirecek görüşmelerden uzak durulması gerektiğini ifade etti.

İşgal altındaki Kudüs’ün Silvan bölgesinde ve Mescidi Aksa’ya yakın bölgelerde yaşayan Filistinliler, işgal güçlerinin dün gece Aksa’ya yakın bir konumda olan Emevi Saraylarında kazılar yaptıklarını belirtirken, El-Leben kasabasındaki vatandaşlar da Yahudi yerleşimcilerin sabah namazından önce kasabaya gelip camiyi içindeki Mushaflarla birlikte ateşe verdiklerini ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.