FilistinHaberlerOrtadoğu

Caminin yakılması son cinayet değildir

Filistin Âlimleri Birliği Başkanı ve milletvekili Şeyh Hamid Beytavi, Silfit’in Yasof kasabasındaki caminin yakılmasının Filistin halkıyla mukaddesatlarına yapılan son cinayet olmadığını belirtti.

Siyonist yerleşimcilerin Yasof’ta cami yakmaları üzerine bugün (11 Aralık Cuma) bir açıklama yapan Beytavi şunları söyledi: “İşgal edilmiş Filistin topraklarına yerleştirilen gaspçı Yahudi yerleşimciler barbar, ırkçı ve teröristtirler. Bizce mukaddes olan her şeyi hedef alıyorlar. Bu, alçakça işlenmiş bir cinayettir.”

Birleşmiş Milletlerden Siyonist işgal yönetimiyle gaspçı yerleşimcilerin, Filistin halkına karşı cinayet işlemelerine mani olmasını isteyen Beytavi, Müslümanlardan da Filistin halkıyla mukaddesatına karşı sorumluluklarını yerine getirmelerini talep etti.

Gaspçı Yahudi yerleşimcilerin bugün sabaha karşı Batı Yaka’nın Silfit şehrine bağlı Yasof kasabasındaki büyük camiyi ateşe vermeleri soncu caminin büyük bir bölümü yandı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin bugün sabah saat dört civarında caminin kapısını kırdıktan sonra ikinci katına benzin dökerek camiyi ateşe verdiklerini bildirdiler.

Yahudi yerleşimcilerin çıkardığı yangının birçok Mushaf ve kitabı barındıran cami kütüphanesine de sıçradığı, ayrıca yangını çıkaran yerleşimcilerin bir Filistinli vatandaşı da yaraladıkları belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (46) içerik yüklenmiştir.