FilistinHaberlerOrtadoğu

Çatışmalarda 24 siyonist, 60 Filistinli yaralandı

Siyonist işgal güçleri bugün (05 Mart Cuma) Cuma namazından sonra Burak Duvarına taş atıldığı iddiasıyla Mescidi Aksa’yı basıp namaz kılan Müslümanların üzerine yağmur gibi göz yaşartıcı ve ses bombaları ile plastik mermi yağdırdı.

Çatışmalarda 18 siyonist rejim polisi ile 6 siyonist rejim işgal askeri yaralandı.

Camiyi kuşattıktan sonra içeri giren ve Müslümanları ablukaya alan işgal askerleri, Müslümanların dışarı çıkmalarına izin vermedi.

İşgal güçlerinin Mescidi Aksa’yı basıp, kapılarını kapatmaları üzerine el-Meğaribe ve Hitta kapılarında Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında şiddetli çatışmaların meydana geldiği ve işgal askerlerinin ek destek istedikleri bildirildi.

Kaynaklar bugün Mescidi Aksa’da meydana gelen şiddetli çatışmalarda en az 60 Filistinlinin yaralandığını, yaralılarından yaşlı bir kadının atılan gerçek mermiyle, diğerlerinin ise plastik mermilerle bacak, göğüs ve kafalarından yaralandıklarını ifade ettiler.

Çatışmaların ardından yaralıları kurtarmak için gelen ambulanslarla sağlık ekiplerinin yaralılara ulaşmasına izin verilmediğini belirten kaynaklar, çatışmaların ardından işgal askerlerinin Siyonist gaspçıları Burak Duvarından uzaklaştırdıklarını ifade ettiler.

Diğer taraftan, Mescidi Aksa ve el-Halil Camisine destek için Gazze halkından yürüyüş ve gösteri yapmalarını isteyen Başbakan Heniyye’nin çağrısına uyan binlerce Gazzelinin Cuma namazından sonra sokaklara döküldüğü bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.