HaberlerİranOrtadoğu

Cehrumi: Amerika, tek yönlü politikalar ve ambargolara alışmıştır

İran İletişim ve Ulaştıma Bakanı Cevad Azeri Cehrumi, Amerika’nın tek yönlü politikalar ve ambargolara alıştığını söyledi.

Bakü’de düzenlenen Uluslararası İnnovasyon Konferansında konuşan Cehrumi, Amerika’nın tek yönlü politikaları ve ambargolarının ve bunlara alışkanlığının tüm dünya için tehlike doğurduğunu söyledi.

Amerika’nın bölgede gerginlik yarattığını ve bölgede istikrarı bozduğunu ifade eden Cehrumi, İran’ın bölgede istikrar peşinde olduğunu ve bu doğrultuda bölge ülkeleri ile daha çok işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Cehrumi tehditlerle baş etmenin yolunun bölgesel işbirliklerin yapılması ve komşularla ilişkilerin gelişmesi olduğunu söyledi.

İran, Azerbaycan, Rusya ve Türkiye arasında daha yakın işbirliği yönündeki anlaşmaya değinen Cehrumi, bu anlaşmanın örnek olabileceğini belirterek, güçlü bölgesel kurumlar oluşturulması yönünde çabaların devam etmesi gereğini vurguladı.

4-7 Aralık tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen 24. Uluslararası Bakütel Fuarı’na İran’dan 14 şirket katıldı.

Başa dön tuşu
Kapalı