AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Çek Cumhuriyeti, İran’da yatırım yapmak için kolları sıvadı

Çek asıllı I.B.C şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, İran’ın Luristan Eyaleti Valisi ve Luristan Ticaret Odası Başkanı ile görüşmesinde “35 yıl önce Sigma şirketi temsilcisi olarak İran’a gelip faaliyete başladım” dedi.

Geçen on yılda İran ile işbirliği yapmaya çok fırsat bulunmadığını belirten I.B.C şirketi Yönetim Kurulu Başkanı “İşbirliğimiz başlamış ve geçen Mayıs’ta bir grup eşliğinde İran’a geldik. Kasım ayında da başka bir Çek heyet ile İran’ı ziyaret etmeyi planlıyoruz” ifadesini kullandı.

İran-Çek Cumhuriyeti Ticaret Odası’nın kurulma aşamasında olduğunu dile getiren I.B.C şirketi Yönetim Kurulu Başkanı “Yaklaşık 100 Çek Cumhuriyeti şirketi İran’da yatırım yapmaya gönüllüler” diye vurguladı.

Tarihi sevdiği için İran’ın eski bir uygarlığını gezmek istediğini belirten I.B.C şirketi Yönetim Kurulu Başkanı “Luristan’a iyi bir gezi düzenlemeyi ve daha sonra yatırım yapmayı düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

I.B.C şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ayrıca İran’ın çok zengin bir ülke olduğunun altını çizerek altyapı sanayyi üzerinde çok yatırım yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.