HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Celbu’dan kaçan Filistinli esirler beş ayrı hapishaneye gönderildi

Siyonist rejim İsrail’in Celbu hapishanesi yetkilileri, Filistinli altı esirin yeniden kaçabilecekleri korkusu ile onları beş ayrı hapishaneye gönderdi.

Filistin medyasının haberine göre, Celbu hapishanesinden firar eden ve daha sonra yakalanan altı Filistinli esir şimdi beş ayrı hapishanede ve tek kişilik hücrelerde çok sıkı güvenlik tedbirleri altında tutuluyor.

Haberde, Filistinli esirler Zekeriyya Zübeydi, Mahmut Areze, Manazel Nafiat, Muhammed Areze, Yakup Kadiri ve Eyhem Kememci Celbu hapishanesinden çıkarılarak beş ayrı hapishaneye gönderildiği belirtildi.

Filistinli altı esir geçen 7 Eylül tarihinde korsan İsrail’in en sıkı korunan Celbu hapishanesinden kaçmayı başarmıştı. Siyonist rejim güvenlik güçleri 11 Eylül’de firar eden Filistinli esirleri yakaladı.

Hamas Sözcüsü Hazem Kasım, kaçan Filistinli esirlerin yeniden yakalanmalarına rağmen gerçekleştirdikleri firar operasyonu siyonist İsrail’in güvenlik iddiasının içi boş ve Filistinli direnişçilerin iradesi karşısında ne denli aciz olduğunu ispat ettiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2024 (19) içerik yüklenmiştir.