AsyaHaberler

Çelik duvar Allah’a, Resulüne ve Müminlere ihanettir

Ürdün Üniversitesi Şeriat Fakültesi eski dekanı Allame İbrahim Zeyd el-Kiylani, Gazze kuşatmasıyla buradaki halkı aç, susuz ve ilaçsız bırakmanın Allah katında en büyük günahlardan olduğunu belirterek, Gazzelilerin Siyonist azgınlığa karşı dinlerini, onurlarını ve mukaddesatlarını korumaya çalışmalarından ötürü bu sıkıntıların başlarına geldiğini ifade etti.

Çelik duvarla ilgili dün (05 Ocak Salı) bir fetva yayınlayan Kiylani şöyle dedi: “Bu çelik duvarla Siyonistlere yardım etmek ve güvenliklerini sağlamak Allah’a, Resulüne ve müminlere ihanettir. Her Müslüman’ın böyle bir işten uzak durması gerekir. Bu duvarı destekleyen Ezher şeyhini de kınıyorum.”

Dr. Kiylani, çelik duvarı destekleyerek, Kabe’nin yıkılması için müminlere karşı kafirlere yardım eden Ebu Rigâl ile aynı safta yer alacağı konusunda Ezher şeyhini uyararak şöyle dedi: “Gazze şu anda Müslümanların kabesi, direnişin merkezi ve cihad meydanıdır. Onlara karşı Yahudilere yardım etmek büyük günahlardandır. Allah’u Teâlâ şöyle buyuruyor: Ey İman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar yalnızca birbirlerinin dostlarıdır. Kim onları dost edinirse, kesinlikle onlardan olur.”

Kiylani, İslamî Araştırma Merkezi’nin tünellerin uyuşturucu kaçakçılığı için kullandığını ve bunun da Mısır’ın ulusal güvenliğini tehdit ettiği iddiasına da cevap vererek şöyle dedi: “Bu tüneller, Siyonist işgal devletiyle Mısır’ın sınır kapılarını kapatmalarının ardından aç, susuz ve ilaçsız kalan Gazze için hayat damarı konumundadır. Bu tünellerde açlıkla karşı karşıya kalan Gazze halkına gıda, hastalarına da ilaç ulaştırılıyor. Tarih boyunca Gazze Mısır için zırh ve kale olmuştur. Aslında bu duvarı örmekle öncelikle kendilerine kötülük etmiş oluyorlar. Sadece Siyonistleri korumak için yapılan bu duvarın kaldırılmasını istiyoruz.”

Kiylani devamla, Araştırma Merkezi’nin yayınladığı fetvanın siyasi olduğunu, sadece yöneticilerin taleplerini yerine getirmek için yayınlandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (10) içerik yüklenmiştir.