FilistinHaberlerOrtadoğu

Çelik duvar, Gazze halkını ölüme terketmektir

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Allame Yusuf Karadavi, Mısır’ın Gazze sınırına yaptığı duvarın Gazze halkını ölüme terk etmek anlamına geldiğini belirtti. Karadavi kişiyi ölüme terk etmenin, onu eve hapsedip hayat dayanaklarından mahrum bırakarak ölmesine neden olmak olduğunu söyledi.

El-Cezire televizyonunda yayınlanan “İslam ve Hayat” programına konuk olan Karadavi şöyle dedi: “Çelik duvar Gazze’ye ambargo uygulayan işgal devletine yardım etmektir. Mısır bu duvarı örmekle, Gazzelilerin sıkıntılarında başvurdukları sığınaklarını tamamıyla kapatmayı hedefliyor.”

Mısır’ın çelik duvar örmesinin Gazze halkını ölüme terk etme anlamına geldiğini belirten Karadavi, “Birini ölüme terk etmek onu evinde hapsedip kendi haline bırakıp gitmektir. Adam birkaç gün sonra hayatta kalma dayanaklarından mahrum bırakıldığından ölür gider. Gazze’de olup biten de buna çok benziyor. Çünkü bu duvarla Gazze halkının nefes borusu kapatılmak isteniyor” şeklinde konuştu.

Bu duvarın işgal devletine yardım etmek anlamına da geldiğine dikkat çeken Allame Karadavi, “Aslında gerçek tehlike, duvardan istifade eden ABD ve Siyonistlerden geliyor. Bu duvarın yapımı, Mısırlı düşünür Tarık el-Bişri’nin dediği gibi ‘Mısır ulusal güvenliğine karşı’ bir girişimdir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.