FilistinHaberlerOrtadoğu

Çelik duvar hukuka, şeriata ve insanlığa aykırıdır

Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Mısır’ın Gazze sınırına örmeye başladığı çelik duvarın ölüm ve haksızlık duvarı olduğunu belirterek, bu duvarla Filistin halkının açlığa mahkûm edilmek istendiğini ifade etti.

Filistin Âlimleri Birliği’nin dün (04 Ocak Pazartesi) Gazze’deki meclis binasında yaptığı basın toplantısına katılan Dr. Bahr, çelik duvar inşaatının İslam şeriatına aykırı olduğu gibi, hukuka, ulusal anlayışa ve insanlık değerlerine de aykırı olduğunu ifade etti. Bahr ayrıca Gazze bölgesinin Mısır’ın güvenliğini tehdit etmesinin mümkün olmadığını, Mısır’ın güvenliğini tehdit edenin sadece Siyonist işgal yönetimi olduğunu söyledi.

Dr. Bahr sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu duvar şer’an nasıl caiz olabilir ki? Ezher’e bağlı İslamî Araştırmalar Merkezi bunu nasıl helal görür? Filistin halkını düşünmeyen böyle bir duvarın inşa edilmesini Filistin halkı adına kınıyoruz.”

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsni Mübarek’e de seslenen Bahr, Filistin halkını açlığa mahkûm etmeyi amaçlayan bu duvarın inşaatını durdurmasını talep ederek, Gazze’nin nefesi durumunda olan Rafah kapısını da bir an önce açmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.