AsyaHaberler

Çelik duvar lanetlenmesi gerekir

Ürdün Müslüman Kardeşler Teşkilatı Yürütme Birim üyesi Dr. Rahil Gurayibe, Mısır’ın Gazze sınırına ördüğü çelik duvarın haram kılınması ve lanetlenmesi gereken bir insanlık suçu olduğunu belirterek, Ezher’e bağlı bazı kurumların bunu helal görmesinin bütün fıkhi ölçülere göre batıl olduğunu ifade etti.

Gurayibe şöyle dedi: “Bu eylem, kuşatma altındaki bir halka savaş ilan etme, işgal altındaki Filistin halkına karşı savaşan Siyonistlere yardım anlamına geliyor. Dolayısıyla bu girişim saldırı, tecavüz ve savaş yöntemlerinden biridir. Mısırlı yetkililerin bu çirkin girişimi derhal durdurmaları gerekir.”

Örülecek çelik duvarın Gazze’deki mazlum ve mahsur insanların sıkıntılarını artıracağını söyleyen Gurayibe, “Aynı şekilde buradaki hasta, yaşlı ve çocukların ölümlerini de hızlandıracaktır. Bu duvar, toprakları üzerinde işgale karşı direnen bir halkın iradesini kırmaya çalışan Siyonistlere destek olacaktır” şeklinde konuştu.

Ezher’in gayretkeş âlimlerine de seslenen Gurayibe, İslam fıkhına ve bütün Müslümanlara zarar veren bu fetvaya karşı durmalarını isteyerek, “bu insanlar şer’i hükmü söyleyemiyorlarsa o zaman bari sussunlar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.