FilistinHaberlerOrtadoğu

Çelik duvar şer’an haramdır

Kahire Üniversitesi Daru’l-Ulum Fakültesi eski öğretim görevlisi ve İslam davetçisi Abdussabur Şahin, Mısır’ın Gazze sınırına yapmaya başladığı çelik duvarın şer’an haram olduğunu belirtti.

Mısır’da çıkan ed-Dustur gazetesinin kendisiyle yaptığı röportajda Şahin şunları söyledi: “Hepimiz biliyoruz ki, Siyonist işgal devleti bütün sınır kapılarını kapattıktan sonra Gazze’nin dünyaya açılan kapısı olarak sadece Rafah sınırı kaldı. Bu duvar, Gazze’deki kardeşlerimize ihtiyaçları olan ilaç ve gıdanın ulaşmasını engelliyor. Hz. Peygamber (s.a.s) komşusunu aç bırakanın mümin olamayacağını ifade ederek şöyle buyuruyor: Allah’a yemin olsun ki, iman etmemiş sayılır. Vallahi iman etmemiş sayılır. Vallahi iman etmemiş sayılır. Sahabe ‘Kim ya Rasulallah?’ deyince Hz. Peygamber, ‘komşusu açken tok yatan’ buyurdu.”

Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Duvarı yapanlarla onların piyonları, bu duvarın kendilerine barış, güven ve huzur getireceğini düşünüyor. Onların Mısır’ın güvenliği için duvarı yaptıkları iddiaları asılsızdır. Duvar temelde sadece Siyonistleri korumayı amaçlıyor. Duvarın yapılmasını destekleyenlere şu ayeti okumalarını öneriyorum: Müminlere düşmanlıkta en ileri gitmede Yahudilerle Müşrikleri görürsün.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.