FilistinHaberlerOrtadoğu

Çelik duvar tünellerin kazılmasına engel olamayacak

Mısırlı mühendis Dr. Memduh Hamza, Mısır’ın Gazze üzerindeki kuşatmayı daha da sıkı hale getirmek ve kazılan tünelleri engellemek için inşa ettiği çelik duvarın çare olmayacağını ve tünellerin kazılmasını engellemeyeceğini belirterek “Her hastalığın bir şifası, her inşaat malzemesini delecek veya kesecek bir aletin de olduğunu” ifade etti.

Mısır’ın El-Mısriyyul-Yevm gazetesinin kendisiyle yaptığı ve bugün (28 Ağustos Cumartesi) yayınladığı röportajda Hamza şöyle dedi: “İnsan yapısı hiçbir şey aşılmaz değildir. Çelik duvarın büyük bir kısmı yerin altındadır. Duvarı hiç kimse görmeden delmek veya yok etmek mümkündür”.

Bu açıklamalar, Safa Haber Ajansı’nın Gazzeli tünel işletmecilerinden bazılarının Mısır’ın Gazze sınırına örmeye çalıştığı çelik duvarı delmeyi başardığını duyurmasının ardından yapıldı.

Haber ajansı verdiği haberin devamında iki milyar dolara mal olacak çelik duvarın Gazzeli işçiler tarafından ilke araç ve gereçlerle nasıl delindiğini gösteren görüntüleri de yayınladı.

Siyonistlerin baskısı, Amerika ve Avrupa’nın da teşvikiyle Mısır geçen sene Gazze sınırına çelik duvar inşa etmeyi kararlaştırmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.