AsyaHaberler

Cemaat-i İslami’den Mısır’a sert kınama

Pakistan’da faaliyet gösteren Cemaat-i İslamî’nin lideri Seyyid Münevver Hasan, Pakistan âlimlerinden bugünkü (08 Ocak Cuma) hutbelerinde Filistin konusunu işlemelerini ve Siyonistlerin Gazze’de işledikleri cinayetlere ışık tutmalarını istedi.

Mısır hükümetinin Gazze ile dayanışmak için giden insanların önüne çıkardığı engelleri kaldırması için Allah’a dua ettiklerini söyleyen Münevver Hasan, Mısır’ın Filistin’e Özgürlük Konvoyu’na saldırmasını kınadıklarını, yapılan saldırının insanlık dışı olduğunu belirtti.

Hasan sözlerini şöyle sürdürdü: “Mısır gibi bir ülkenin konvoyun Gazze’ye girmesini engellemesi büyük bir skandaldır. Bu, Mısır için utançtır. Halbuki çok değişik ülkelerden gelen bu onurlu insanlar İslam âleminin zillet içindeki suskunluğu karşısında kuşatma altında bulunan 1,5 milyon insana gıda ve ilaçtan başka bir şey götürmüyorlardı.”

Mısır’ın Gazze sınırına örmeye başladığı çelik duvarı da kınadıklarını belirten Cemaat-i İslami lideri, duvarın Gazze halkının iradesini kırmamasını umut ettiklerini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.