İslami Davet

Cenin ahalisi: Feyyad hükümeti zaman ayarlı kâbus gibidir

10 Eylül 2012 5:49

Batı Yaka’daki Filistin ahalisinin pahalılığı ve yolsuzlukları protesto eylemleri gittikçe geniş bir alana yayılırken Feyyad hükümeti de bütün halkı muzdarip eden kabusa dönüşmüş durumda. Feyyad hükümeti, tüm Filistin’de pahalılığın, vergi toplamanın ve yolsuzluğunun bütün şekillerinin sembolü haline geldi.

Son olarak da Feyyad’ın ekonomi politikalarına karşı Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin şehrinde bir gösteri düzenlendi. “Feyyad defol!” diye slogan atan göstericiler onu zenginleri daha zengin fakirleri ise daha fakir yapmakla suçladılar.

Göstericilerden Ahmed Ebu Ferha’nın; “Feyyad bizi burada Paris fiyatlarıyla Somali maaşlarıyla yaşamaya mecbur ediyor” şeklindeki tespiti ise ilginçti. Ebu Ferha, geçtiğimiz birkaç yıl içinde yaşanan tecrübenin, Feyyad’ın kalkınma konusunda söylediği tüm sözlerin yalan ve hayalden ibaret olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekerek bir an önce gitmesi gerektiğini söyledi.

Gösteriye katılanlar arasında yer alan üniversite mezunu gençlerden Macid Türkman, Feyyad hükümetinin Filistinli gençleri göçe zorladığına dikkat çekerek; “Çünkü Feyyad bize göç üzerinde düşünmekten başka bir şeye fırsat vermiyor. Onlar bizim günlük ekmek paramızdan başka bir şey üzerinde düşünmeye imkânımızın olmamasını istiyorlar” dedi.
Gösterilere katılan Ceninliler, Selam Feyyad hükümetinin adeta zaman ayarlı kabusa dönüştüğünü ve her an bir toplumsal patlamaya sebep olabileceğini dile getirdiler.

Cenin ahalisi: Feyyad hükümeti zaman ayarlı kâbus gibidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık