FilistinHaberlerOrtadoğu

Cenin kentinde gözaltına alınanların serbest bırakılmaması aileleri kızdırdı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Cenin kentinde ve Cenin Mülteci Kampı’nda gerçekleştirdiği baskınların ve operasyonların yankıları sürüyor.

Kurban Bayramı’ndan bu yana daha da yoğunlaşan baskınlar ve aynı nedenlerle gözaltına alınanlardan bazıları serbest bırakıldığı halde diğer bazılarının gözaltında tutulmaya devam edilmesi Cenin kenti ve mülteci kampında gerginliğin artmasına yol açtı.

Kaynaklar, Fetih Hareketi liderlerinden bazılarının arabuluculuğu ve baskılar sonucu Cenin Mülteci Kampı sakinlerinden gözaltına alınanların Kurban Bayramı öncesinde serbest bırakıldığını fakat aynı nedenlerle Cenin kentinde gözaltına alınanlardan hiçbirinin serbest bırakılmadığını, bu durumun da krizin büyümesine yol açtığını söyledi.

Kamp ve kent sakinlerinden gözaltına alınanların aynı olaylar ve nedenlerle gözaltına alındıklarına dikkat çeken kaynaklar, Cenin Mülteci Kampı’ndan gözaltına alınanların bayram öncesi serbest bırakıldığını ve Cenin kentinden gözaltına alınan 30 kişinin ise henüz serbest bırakılmadığını, ailelerin uygulanan çifte standarda itiraz ettiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.