FilistinHaberlerOrtadoğu

Cenin’de işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı

Siyonist işgal rejimi özel kuvvetleri bu sabah (3 Ocak Perşembe) Filistinli genç Muhammed İğbariyye’yi Cenin’in sanayi bölgesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan ve onlarca Filistinlinin göz yaşartıcı bombalar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği çatışmaların ardından işgal güçlerinin bölgeden ayrıldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin operasyonları ve çatışmalar sırasında Filistinli bazı vatandaşların da yaralandığı, Fadi Acavi isimli Filistinli gencin ayağına kurşun isabet ettiği ve Emine Hasnavi isimli Filistinli yaşlı kadının da sanayi bölgesindeki evine işgal güçlerinin düzenlediği baskın sırasında polis köpeğinin saldırısı sonucu yaralandığı ifade edildi.

Batı Yaka’da işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yoğunlaştığı ve Gazze Şeridi’nde kazanılan zaferin ardından Filistinlilerin her yerde Siyonist işgal güçlerinin baskınlarına karşı koyma eğiliminde olduğu, Cenin’de bugün yaşanan çatışmaların da bu kapsamda gerçekleştiği belirtildi.

Bu arada, Siyonist işgal güçlerinin bugün baskın düzenlediği bölgenin Oslo Anlaşması uyarınca Filistin Özerk Yönetimi’nin kontrolüne bırakılan bölge dahilinde olduğu kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.