FilistinHaberlerOrtadoğu

Cepheyi genişleten savaşı kaybeder

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Dr. Mahmud Zehhar, Hamas hareketinin “ceza, yapılan eylemin cinsinden olur” ilkesinden hareketle işgal devletinin yaptığı cinayetlere karşılık vereceğini belirtti.

Dr. Zehhar bugün (19 Şubat Cuma) verdiği Cuma hutbesinde şöyle dedi: “İslam ile savaşan ve direniş mücahitlerine karşı tasfiye operasyonlarına göz yuman Batı ile işgal devleti, savaşı Filistin toprakları dışına taşımak istiyor. Onlar bunu istiyorsa biz de buna hazırız. Filistin halkı, düşmanın saldırılarına istediği zaman karşılık vermeye kadirdir. Hamas şimdiye kadar direnişin ve savaşın işgal altındaki Filistin topraklarda olmasına özen gösterdi. Fakat Batı ve işgal rejimi bu savaşı dışarıya taşımak istiyor. Ancak savaş dışarıya taşınırsa şunu iyi bilsinler ki kaybedenler onlar olacak.”

Batı’nın İslam’la savaştığına dikkat çeken Zehhar, işgalin Siyonistlerle sınırlı olmadığını, Batı Yaka’da direniş mücahitlerini tasfiye etmek için yerel güçlere yol gösteren Amerikalıların bulunduğunu ve bunların Abbas çeteleriyle işbirliği yaparak direnişi bitirmek istediklerini söyledi.

Filistin iç barışına da değinen Zehhar şöyle devam etti: “Sağlanacak bir iç uzlaşı sonunda anarşi ve kargaşa çıkaran çeteleri tekrar Gazze’ye sokabileceklerini düşünenler yanılıyorlar. Kendi halkından insanları öldürenler kim olursa olsun Gazze’ye giremeyeceklerdir. İşgalcilerin uzantıları durumundaki bu insanlardan Filistin halkı mutlaka intikam alacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.