FilistinHaberlerOrtadoğu

Cesetleri kurtarılan Kassam mücahitleri 163 siyonisti öldürmüş

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Siyonist işgal yönetiminin Filistin tarafına teslim etmeyerek rehin aldığı şehitlerin cesetlerinin gömülü olduğu Rakamlar Mezarlığıyla ilgili olarak verdiği istatistikî bilgide, cesetleri Rakamlar Mezarlığından kurtarılan 37 Kassam mücahidinin 163 Siyonist’i öldürdüğünü, 692’den fazla Siyonist’i de yaraladığını belirtti.

Kassam Tugayları haber sitesinde yayınladığı istatistikî raporda işgal rejiminden cesetleri alınan 37 kassam şehidinden 22’sinin istişhad eyleminde bulunduğunu, 4’ünün Siyonist yerleşkelere girerken şehit olduğunu, 6’sının da düşmanla girdiği silahlı çatışmada şehit düştüğünü, 4’ünün ise işgal güçleri tarafından suikastla şehit edildiğini belirterek, teslim edilen arasında Kassam Tugaylarının Batı Yaka komutanı şehit Abdullah El-Kavasimi’nin cesedinin de olduğunu ifade etti.

Kassam Tugayları cesetleri iade edilen şehitlerin yaptığı eylem listesini vererek, bu kişilerin hayatlarında nasıl bir mücadele içinde olduklarını rakamlarla ortaya koydu.

Cesetleri iade edilen şehitlerin yaptığı eylemlerden bazıları:

Kassam komutanlarından Mühendis Yahya Ayyaş’ın şehit edilmesine misilleme olarak 25 Şubat 1996 tarihinde Kassam mücahidi Mecdi Ebu Verde tarafından Siyonistlere ait bir otobüse yapılan istişhad eyleminde 24 Siyonist öldü 50’den fazlası da yaralandı.

Batı Yaka’daki Kassam komutanı Abdullah El-Kavasimi’nin şehit edilmesine misilleme olarak 19 Ağustos 2003 tarihinde işgal altındaki Kudüs’te yöne Siyonistlere ait bir otobüse karşı Raid Misk isimli Kassam mücahidi tarafından yapılan istişhad eyleminde 23 Siyonist öldü 135’i de yaralandı.

Şeyh Ahmed Yasin ve Abdulaziz Er-Rantisi’nin şehit edilmesine misilleme olarak 31 Ağustos 2004 tarihinde Nesim Muhammed El-Ca’beri ve Ahmed Abdulavf El-Kavasimi tarafından Bi’ri Saba yerleşkesinde otobüslere karşı yapılan iki feda eyleminde 17 Siyonist öldü 100’den fazlası da yaralandı.

İşgal altındaki Kudüs’te Muaviye Ceraria ve Tevfik Yasin’in 30 Temmuz 1997 yılında Siyonistlerin yoğun olduğu çarşıda yaptıkları feda eyleminde 17 Siyonist öldü 100’ü de yaralandı. Siyonist rejim bu eylemden sonra Halid Meşal’e suikast girişiminde bulundu.

Siyonist işgal yönetimi dün sabah (31 Mayıs Perşembe) 37’isi Kassam mücahitlerine ait olmak üzere 91 Filistinli şehidin cesedini Filistin tarafına teslim etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.