HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Cevad Zarif: Amerika’nın tek yanlı siyasetleri dünya güvenliği için büyük tehlikedir

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif, dün gece Azerbaycan Cumhuriyetinin başkenti Bakü’ye inmesi ardından yaptığı açıklamada, Amerika hükümetinin ‘tek yanlı siyasetler’de ısrarcı olmasının Uluslararası Güvenlik ve Barış ile Bağlantısızlar Hareketi için bir tehlike olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Zarif, Bağlantısızlar Hareketi’nin her zaman tek yanlılığa karşı olduğunu ve aksine ‘çok yanlılığa’ vurgu yaptığını belirtirken bugün ve yarın Bakü’de düzenlenecek Bağlantısızlar Hareketi dışişleri bakanları oturumuna temasla, bu oturumda Amerika’nın ‘tek yanlı siyasetleri’nin de ele alınacağını söyledi.

İran dışişleri bakanı Zarif, terör rejimi İsrail’in Gazze Şeridi’nde salı gecesi 20 kadar Filistinlinin şehit olması ve yüzlercesinin de yaralanmasına neden olduğu cinayete de temasla, bu gelişmenin de oturumda ele alınacağını söyledi.

Zarif, Amerika’nın Kudüs’ü terör rejimi İsrail’in resmi başkenti olarak tanıma girişiminin de ayrıca ele alınacak konular arasında olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.