FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Cevad Zarif: Bazı Arap ülkeleri, İslam dünyasının dertlerinden uzaklaşmıştır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, bazı Arap ülkelerinin Siyonist rejim ve ABD ile senkronize olup, İslam dünyasının hedefleri ve dertlerinin uzağında olduklarını belirtti.

İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Toplantısı’na katılmak üzere İstanbul’a gelen İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İRNA’ya yaptığı açıklamada, Filistin’deki mevcut durumun bölgedeki Bazı Arap ülkelerinin ABD’ye bağlılık oranını gösterdiğini belirtti.

Zarif, bölgedeki bazı Arap ülkelerinin Filistin halkının haklarına sahip çıkıp, Siyonist rejim ve ABD’nin cinayetleriyle mücadele etmek yerine, Siyonist rejimin Gazze’de Filistinlileri katliam etmesinin ardından İslam topraklarını Siyonist rejimin işgalinden kurtaran tek Arap grubu olarak Hizbullah’ı terör listesine aldıklarını hatırlattı.

Zarif, Bazı Arap ülkelerinde yükselen itiraz seslerinin İslam’ın ABD ve Siyonist rejimin bu hareketleri karşısında birleştiğini gösterdiğini, başkalarına bağımlı birkaç ülkenin bir buçuk milyarı aşın Müslümanlar’ın temsilcisi olmayacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (12) içerik yüklenmiştir.