İslami Davet

Cevad Zarif: İslam Dünyası Filistin halkı ile birliktedir

14 Aralık 2017 12:00

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İslam dünyasının Filistin ile birlikte olduğunu söyledi.

İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Liderler zirvesi toplantısı ile ilgili Twitter hesabından bir açıklamada bulunan Zarif, ‘’İİT Olağanüstü Liderler zirvesinde dikkat çekici istisnalar hariç liderlerin katılımı yüksek düzeydeydi’’ dedi.

Zarif, ‘’İslam dünyasının tamamı Filistin halkı ile birlik içindedir ve Trump’ın kendisine ait olmayan şeyi onu hak etmeyenlere verdiği hediyeyi reddediyorlar’’ dedi.

Zirvenin yayınlanan kapanış bildirisinde,Amerika’nın Kudüs’ü terör rejimi İsrail’in başkenti olarak tanımasından çıkacak sonuçlardan ABD’nin sorumlu olacağına yer verildi.

İİT Olağanüstü Zirvesi’ne 48 ülkeden katılım olurken, İran, Afganistan, Azerbaycan Cumhuriyeti, Brunei, Endonezya, Filistin, Gine, Katar, Kuveyt, Komorlar, Lübnan, Sudan, Ürdün ve Yemen cumhurbaşkanı, devlet başkanı ya da kral, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı, Cibuti, Kazakistan Meclis Başkanı, Pakistan ve Malezya başbakan, Özbekistan senato başkanı, Umman Sultan’ın özel temsilcisi düzeyinde katıldı.

Zirveye misafir ülke statüsünde bulunan Venezuela’yı da Devlet Başkanı Nicolas Maduro temsil ediyor.

Cevad Zarif: İslam Dünyası Filistin halkı ile birliktedir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık