HaberlerİranOrtadoğu

Çevreyi kirletenler, Uluslararası taahhütlere bağlı kalmalıdır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, çevreye en çok zarar verenlerin uluslar arası taahhütleri kabul etmeleri ve buna bağlı kalmaları gerektiğini belirtti.

Kopenhag’a gitmeden önce Tahran’da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ahmedinejad, Danimarka ziyaretinin ve Konferansa katılmasının nedeni olarak, İran İslam Cumhuriyeti açısından iklim değişiminin önemli olmasını gösterdi.

Son yıllardaki iklim değişikliğine ve bunun yaşamı etkilediğine işaret eden Ahmedinejad “bu değişiklik, insanoğlu ve diğer canlıların hayatını ciddi şekilde tehlikeye atıyor. Bu yüzden 15 yıl önce mevcut durumun kontrol edilmesi ve çevre için daha iyi şartların sağlanması için ciddi bir hareket başladı. İran İslam Cumhuriyeti Kopenhag Konferansı’nda yer küre ısısının kontrolü için öneri çözüm yollarını sunacak. Konferansa çevre ve dışişleri bakanlığından oluşan uzmanlık grup da katılacak. Çevre kirliliğinde en büyük paya sahip olanların uluslar arası taahhütleri kabul etmelerini ve bunlara bağlı kalmalarını umuyorum. İran Konferans’ta uluslar arası çevre durumunun düzelmesi için önerilerini sunacak ve uygun bir sonuca varılmasını umuyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.