HaberlerİranOrtadoğu

Cezayir din kurumlarından Seyyid İmam Ali Hamaney´in fetvasına övgüler

Cezayir İslami Yüksek Konseyi, Seyyid İmam Ali Hamaney´in Hz. Resulullah efendimiz (saav)in sahabesine hakarette bulunmanın haram olduğu ve Allah Resulünün hanımlarının saygınlığının korunması gerektiği yolundaki fetvasını takdir ederek övgülerde bulundu.

Lübnan el-Meyadin telvizyonunun bildirdiğine göre Cezayir İslami Yüksek Konseyi, Seyyid İmam Ali Hamaney´in Hz. Resulullah efendimiz (saav)in sahabesine hakarette bulunmanın haram olduğu ve Allah Resulünün hanımlarının saygınlığının korunması gerektiği yolundaki fetvasını takdir ederek övgülerde bulundu.

Cezayir İslami Yüksek Konseyi, bu fetvanın İslam ümmetinin vahdeti doğrultusunda önemli bir adım niteledi.

Cezayir İslami Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Buzid Boomedin, hakaret ve küfretmenin şiddete sebep olduğunu ve bir takım uydu kanallarının bu ihtilafta ön ayak olduklarını bildirdi.

Cezayir İslami Yüksek Konseyi Genel Sekreteri, inançlara yönelik hakaretleri yasaklayıcı bir takım kanunların çıkarılması gerektiğini belirtti.

Seyyid İmam Ali Hamaney´in, muhtelif dönemlerde yaptığı konuşmalarda İslam ümmeti içerisinde ihtilaf çıkarılması yönünde İslam düşmanlarının komplolarını açıklayarak Müslümanları ihtilafa düşmekten sakındırmıştır.

Nitekim Seyyid İmam Ali Hamaney´in Hz. Resulullah efendimiz (saav)in sahabesine hakarette bulunmanın haram olduğu ve Allah Resulünün hanımlarının saygınlığının korunması gerektiği yolundaki fetvası da bu amaçla verilmiş önemli bir fetvadır.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.