HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Cezayir’de İslam ülkeleri meclis başkanları tarafından, Siyonist rejimin Filistinlilere yönelik suçlarının derhal durdurulması gerektiğine vurgu

Cezayir’de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkeler Parlamenterler Birliği 17. Toplantısının Sonuç Bildirisinde İslam Ülkeleri Meclis Başkanları, Siyonist rejimin Filistinlilere yönelik cinayet ve saldırılarının derhal durdurulmasına vurgu yaptılar.

Muhabirimizin bildirdiğine göre bu bildiride Gazze Şeridi’ndeki ablukanın kaldırılması, Siyonist rejimin işgal altındaki Filistin topraklarındaki yerleşim inşaatlarının durdurulması ve Siyonist rejimin Filistinlilere yönelik cinayetlerinin sona erdirilmesi gerektiği vurgulandı.

Cezayir’de İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkeleri Parlamenter Birliği’nin 17. toplantısına katılanlar, Filistin ülküsüne, Kudüs’e ve Filistinlilerin haklarına desteklerini vurguladılar.

Bu toplantıda İslam ülkeleri meclis başkanları, Avrupa ülkelerinde Kuran-ı Kerim’e yapılan hakaretleri kınadı ve bu tür tahrik edici eylemlere karşılık verilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını talep etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.