AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Cezayir’de Yaşayan İki Bilim Adamı MOSSAD Tarafından Düzenlenen Suikast Sonucu Şehid Oldular

Cezayir’de yaşayan iki Filistinli bilim adamı yaşadıkları apartmanda ölü bulundu. Bilim adamlarının MOSSAD tarafından suikasta uğradığı belirtiyor. İsrail istihbaratı, geçtiğimiz Nisan ayında Filistinli elektrik mühendisi Fadi el-Batş’ı Malezya’da şehid etmişti.

Filistinli bilim adamlarına yönelik suikastlara bir yenisi daha eklendi. Cezayir’de yaşayan iki Filistinli bilim adamı yaşadıkları apartmanda ölü bulundu. Filistinli kaynaklar, bilim adamlarının suikast kurbanı olduğunu açıkladı.

Cezayirli kaynaklar ise, Süleyman el Ferra ve Muhammed el-Benna isimli iki Filistinlinin öldürülmesinin “gaz zehirlenmesi” sonucu olduğunu açıklamıştı.

Hamas ile bağlantılı olduğu bahanesiyle, geçtiğimiz yıllarda ve en son Nisan ayında bizzat MOSSAD Başkanı tarafından ölüm emri verilerek, Filistinli bilim insanlarının katledilmesi, bu ölümlerde de İsrail’in parmağının olduğu sorusunu akıllara getirdi.

Zira son günlerde özellikle de “Yahudi ulus devlet” yasa tasarısının meclisten geçmesinin ardından İsrail, Hamas’ı öne sürerek Gazze’ye ve Filistinlilere saldırılarını iyice arttırarak bölgedeki tansiyonu en üst noktaya çekmiş durumda.

Mossad’ın Hamas’a bağlı mühendis ve bilim adamlarını hedef alarak, yabancı ülkelerden “know-how” transferi yapmasını ve gelişmiş teknolojiye erişimini engellemeyi hedeflediği belirtiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.