AfrikaHaberlerOrtadoğuSuriye

Cezayir’den Suriye’ye gelen heyet hastane ziyaretinde bulundu

Suriye’yi ziyaret eden Ramazan Budlaa başkanlığındaki Cezayirli siyasi, gazeteci, sosyal ve akademik şahsiyetlerden oluşan Cezayir Ulusal Suriye Mücadelesini Destekleme Komitesi; Arap ümmetinin onur ve kerameti yolunda harcadıkları fedakarlıkların yanı sıra Suriye’de ulusal birliği vurmak için bütün dış planları başarısızlığa uğratmada gösterdikleri başarılara takdir olarak Suriye Arap Ordusundan yaralı askerleri Şam’daki Şehit Yusuf el-Azmeh Hastanesinde ziyaret etti.

Heyet üyeleri, Suriye’nin bütün arapların yerine fedakarlıklar sunduğunu belirterek, petrodolar rejimleri tarafından destekli terörist grupların Suriye halkı hakkında işlediği suç ve katliamları reddettiklerini dile getirdiler.

Boudlaa yaptığı açıklamada, söz konusu yaralıların, şeref ve onurumuz olduklarını bu yüzden onları ziyaret etmekle vecibelerini yerine getirdiklerini söyledi ve: “Arap ümmetine saldırıda çirkef teröre karşı yan yanayız” dedi.

Boudlaa, Suriye Arap Ordusunda azimet, iradde ve umut gücünü gördüklerini ve muhakkak zafere erişeceğini vurgulayarak, teröristlerin ülkelerimizi sömürgecilikten kurtaran arap ordularımızı hedef aldıklarına işaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.