HaberlerLatin Amerika

Chavez : Yaşasın İran, Yaşasın Ahmedinecad, Yaşasın Özgür Milletler

Venezuela Cumhurbaşkanı Hugo Chavez, emperyalizm karşıtı bir kahraman olarak Ahmedinejad’a övgüler yağdırarak İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının Latin Amerika ziyaretinin kendilerine moral verdiğini belirtti.

Resmi bir törenle Ahmedinejad’ı karşılayan Chavez “sizin burada bulunmanız bize moral veriyor yaşasın İran, yaşasın Ahmedinejad, yaşasın özgür milletler” dedi.

Chavez “Brezilya ve Bolivya devletleri bir zamanlar emperyalizm karşısında diz çökmüşlerdi ancak bugün iki ülke cumhurbaşkanlarının cesaretiyle emperyalizm karşısında duruyor ve halklarını ilerleme ve gelişmeye kılavuzluk ediyorlar. Bugün siz özgür bir ülkeye geldiniz” dedi.

Chavez iki ülkedeki devrim savunucularının bir millet ve kardeş gibi olduğunu belirtti.

Siyonist rejim Cumhurbaşkanı Peres’in Latin Amerika ziyaretine işaret eden Chavez şöyle konuştu: “geçen günlerde İsrail Cumhurbaşkanı Latin Amerika’ya geldi ve Chavez ile Ahmedinejad’ın çok çabuk yok olacağını söyledi ancak basın organları, tehdit unsuru olan bu konuya yer vermedi. ABD emperyalizminin kolu kanadı olan İsrail liderlerinin bizleri savaş yanlısı olmakla suçladığını söylüyorum.”
Latin ve Güney Amerika’da Amerika’nın yedi askeri üssünün olduğuna değinen Chavez “İsrail Cumhurbaşkanı tarafından tehdit edildiğimiz halde savaş yanlısı olmakla suçlanıyoruz ancak bu tehdidin ardından ne yapılması gerekiyorsa yapacağımızdan emin olun. Emperyalizm ve hegemonya yok olacak, İran, Venezuela ve diğer ülke halkları zafer kazanacak” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.