HaberlerKuzey Amerika

Chomsky’den Trump uyarısı: Amerika’da yeni bir ekonomik kriz yolda

ABD’li dilbilimci, filozof ve siyasi uzman Noam Chomsky, ‘Amerika’nın yeni Başkanı Donald Trump’ın göreve gelmesiyle birlikte, bedelini vergi verenlerin ödeyeceği yeni bir mali kriz yolda.’ uyarısında bulundu.

Tesnim haber ajansının bildirdiğine göre, Independent Gazetesi’nden Rachel Rivers, ‘Amerikalı tarihçi ve dilbilimci Noam Chomsky, Trump hükümetinin yeni bir ekonomik kriz çıkaracağı tahmininde bulunuyor’ başlığıyla şunları yazdı:

“Chomsky, Trump’ın açıklamalarıyla ekonomik refahın sona yaklaştığı çünkü ufukta yeni bir ekonomik ve mali kriz göründüğü uyarısında bulunuyor.

Chomsky, Trump Hükümetinin üyelerinin temel olarak milyarder gruplara, şirket yöneticilerine ve finansal kurumlara bağlı kişilerden oluştuğunu ve Trump’ın Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in ve Ulusal Ekonomi Konseyi Direktörü Gary Cohn’un, Goldman Sachs bankasından geldiğini belirtiyor.

Noam Chomsky’ın ifadesine göre, yatırımcılar Trump’ın zaferinden sonra çok sevinmiş ve onun kararlarının kendileri için daha fazla gelir getireceğini ön görmüşlerdir ve bu durum fiili olarak ta gerçekleşmiştir ama doğal olarak bu konu farklı bir mali krize neden olacaktır.

Bu kriz bahsedilen yatırımcıları endişelendirmemektedir. Çünkü bu krizin bedelini vergi verenler ödeyecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (23) içerik yüklenmiştir.