HaberlerKuzey Amerika

CIA 15 yaşındaki hacker tarafından hacklendi!

Amerika’da bir mahkemede gündeme getirtilen bir dosyaya göre, CIA’nın çık gizli bilgileri 15 yaşındaki bir hacker tarafından hacklenmiş. Genç hacker, CIA müdürünü hackleyerek İran ve Afganistan‘la alakalı kritik bilgileri çaldı!

İngiliz Daily Telegraf gazetesinin yazdığına göre ABD’nin istihbarat konusunda çok güvendiği CIA, 3 yıl önce şu anda 18 yaşında olan bir hacker tarafından hacklenmiş. Sadece sosyal mühendislik kullandığı açıklayan Kane Gamble, CIA müdürünün bilgileri aracılığıyla 20.000 FBI ajanının bilgilerini 2015 yılında internete sızdırmıştı.

Afganistan ve İran ile ilgili devlet sırlarını da ortaya çıkaran Kane, Crackas With Attitude isimli hacker grubunun lideri. Şubat 2016’da yakalanan Kane Gamble’ın duruşmada açıkladığı bu durum sosyal mühendisliğin ne denli büyük sonuçlar doğurabileceğinin bir göstergesi.

Yargılanma süreci devam eden Kane Gamble, savunmasında yaptığı işlerden herhangi bir maddi kazanç sağlamadığını da belirtti.

Kane Gamble Filistin’in kurtuluşunu da isteyerek Amerikan devletinin dünyanın bir çok yerinde suçsuz insanları öldürmekte olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.