HaberlerKuzey AmerikaUzakdoğu

CIA Başkanı’ndan flaş açıklama: Kuzey Kore ABD’yi vuracak kapasiteyi geliştirdi

CIA Başkanı Mike Pompeo BBC’ye verdiği mülakatta ayrıca Kuzey Kore’nin birkaç ay içinde ABD’yi nükleer füzelerle vurma kapasitesine sahip olabileceğini söyledi.

Pompeo, CIA’in Kuzey Kore’den gelebilecek herhangi bir nükleer tehdit karşısında neler yapılabileceğiyle ilgili olarak önündeki seçenekleri incelediğini belirtti.

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı’nın (CIA) başkanı Mike Pompeo geçtiğimiz Pazar günü de yaptığı açıklamada, Kuzey Kore ile çok yakın zamanda bir nükleer savaş tehlikesi bulunmadığını söyledi.

Pazar günü Amerikan Fox televizyonuna konuşan Pompeo, Kuzey Kore’nin ABD’yi vuracak bir nükleer silah geliştirmeye ne kadar yakın olduğuna ilişkin soruya, “çok daha yakınlar” yanıtını vermişti. Mike Pompeo, “Bu amaca doğru endişe verici bir hızla ilerliyorlar” dedi.

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı Mike Pompeo, Rusya’nın ülkesinde 6 Kasım’da yapılacak Kongre ara seçimlerini “hedef alacağını” düşündüğünü söyledi.

Pompeo bununla birlikte CIA’in “dünyanın en iyi istihbarat servisi” olduğunun altını çizdi.

Amerikan istihbarat servisleri, Rusya’nın, ABD’de 8 Kasım 2016’da yapılan son başkanlık seçimlerine müdahale ettiği görüşünde.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) eski başkanlarından özel yetkili savcı Robert Mueller, Rusya’nın seçimlere müdahale edip etmediğini ve Başkan Donald Trump’ın seçim kampanyası süresince Rusya ile bağlantısı olup olmadığını soruşturuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.