HaberlerİranOrtadoğu

Cihangiri: “Ekonomi” İran’ın temel meselesidir

İslami İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı, Ekonominin İran’ın en öncelikli meselesi olduğunu hatırlatarak, düşmanların İran İslam Cumhuriyetine baskı yapmak için ellerindeki ilk araçlarının ekonomik yaptırımlar olduğunu bildirdi.

Bugün Tahran’da çalışmasına başlayan “2. İran Ekonomisi Sempozyumu”nda konuşan İslami İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri, ekonomik meselelerin başta İslam İnkılabı Rehberi olmak üzere İran İslam Cumhuriyeti yetkililerinin asıl kaygısı olduğunu bildirdi.

“Direniş Ekonomisi” alanında ekonomik ve siyasi koordine ve dayanışmanın kaybedilmemesi gerektiğini, ülkede mevcut imkanların ekonomi kalkınma için çoğu ülkeden daha fazla olduğunu belirten İslami İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı, ülkede var olan eğitimli genç kuşağın varlığına da temasla, İran’ın önünde var olan meselelere bilimsel bir yaklaşımın sergilenmesi gerektiğini bildirdi.

Bugün Cumartesi Tahran’da cumhurbaşkanı yardımcısı İshak Cihangiri’nin konuşmasıyla çalışmasına başlayan “2. İran Ekonomisi Sempozyumu”nda muhtelif alanlarda hazırlanan 16 araştırma projesi tanıtılacaktır.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.