HaberlerİranOrtadoğu

Cihangiri: Genç nesil, İran’ın ilerlemesi için en büyük fırsattır

İran Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı; gençlik ve genç meselesinin tüm dünya için bir öncelik ve özel öneme sahip olduğu için gençlik ve gencin bir fırsat olarak görülmesi gerektiğinin altını çizdi.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı İshak Cihangiri bugün İran’ın güneyindeki Şiraz kentinde düzenlenen STK’lar Ulusal Forumu’nda yaptığı konuşmada; petrole bağımlı olan ekonomi döneminin kapandığını ve ekonomilerinin gençlerin beynine dayalı olan ülkelerin başarılı olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı; özel sektör ve yabancı yatırımın İran’ın ekonomisine dahil olması gerektiğini belirterek, iş olanağı oluşturmak için en iyi yollardan birinin bilgi tabanlı firmalar ve sanal ortam ekonomisi olduğunu belirtti.

Gençler’in din’de, İslam Peygamberi’ninin -sav- sireti ve İran kültürü ve medeniyetindeki konumuna dikkat çeken Cihangiri; genç neslin İran’ın büyümesi ve ilerlemesi için en büyük fırsat olduğunu ve hükümetin gençler için tüm kapasite ve imkanları kullandığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı’nın katılımıyla düzenlenen törende bugün Şiraz’da bazı kalkınma projeleri hizmete açıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.