ArabistanAvrupaİranİşgalci İsrail RejimiKuzey Amerika

Cihangiri: İran’ı korkutmak isteyenler Varşova oturumunda başarısız oldular

İran cumhurbaşkanı birinci yardımcısı İshak Cihangiri, ABD, siyonist rejim İsrail ve Suudi rejiminin Varşova oturumunda İranofobi planlarının ilerletmek istediklerini ama kesinlikle başaramadıklarını söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Cihangiri, İran’ın bölge ve uluslararası arenadaki konumu ve bağımsızlığının yükseltilmesinin İran’ın en önemli meselelerinden biri olduğunu belirterek, ”İsrail, ABD ve Suudi rejimin hedefleri. Varşova oturumunda yenilgiye uğramıştır’ dedi.

Cihangiri, İslam inkılabının 40 yılı geride bıraktığı bir zamanda Varşova oturumunun düzenlenmesinin tesadüf olmadığını belirterek, ”düşmanların İran aleyhinde yeni bir süreci gündeme getirerek İran İslam Cumhuriyeti’nin yeni bir sorunla karşı karşıya getirmek istediklerini ama asla başaramayacaklarını’ söyledi.

Polonya’nın başkenti Varşova, geçen Çarşamba ve Perşembe günü, ABD ve müttefiklerinin “Ortadoğu’da Barış ve Güvenliğin Geleceği” adıyla İran karşıtı bir oturuma sahne oldu.

ABD ve Polonya dışişleri bakanları Varşova oturumunun sonunda düzenledikleri basın toplantısında, yeniden İran’ı bölgede tehdit unsuru olarak gösterirlerken, ama Varşova oturumunda onlar bu hedeflerinde tam bir yenilgiye uğradılar zira onların İran’la ilgili asılsız iddialarının doğru dürüst alıcıları çıkmadı. 

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.