FilistinHaberlerOrtadoğu

Cinayetler işgalcinin kanlı zihniyetinin ürünüdür

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, Siyonist işgal güçlerinin dün sabah (26 Aralık Cumartesi) 3’ü işgal altındaki Nablus kentinde ve 3’ü de Gazze Şeridi’nde olmak üzere 6 Filistinliyi öldürmesini şiddetle kınadı.

Cinayetlerin Siyonist işgal devletinin öldürmekten ve kan dökmekten başka bir şeye inanmayan zihniyetini ortaya koyduğunu ifade eden Rıdvan, başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas Yönetimi’nin Nablus kentinde gerçekleştirileni katliamdaki “işbirlikçi” rolünü de eleştirdi.

“Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkına açılan savaşın birinci yıldönümüne denk gelen bu cinayetler, Siyonist düşmanın sadece katliama ve teröre inandığını göstermektedir” diyen Rıdvan, bu cinayetlerin tüm sorumluluğunun Siyonist işgal devletine ait olduğunu belirterek uluslararası toplumu Filistin halkına karşı işlenen cinayetleri durdurmak için üzerine düşen görevi yapmaya davet etti.

İşgal güçlerinin Nablus’ta işlediği cinayetlerin gayrı meşru Ramallah Hükümeti, Oslo Yönetimi ve Dayton güçlerinin Siyonist düşmanla utanç verici işbirliğinin boyutunu gösterdiğini ifade eden Rıdvan şöyle konuştu:

“Ramallah Yönetimi’nin Dayton güçlerinin gözü önünde siviller evlerinde öldürülüyor. Abbas Yönetimi Batı Yaka’da güvenliği koruduğunu iddia ederken diğer yandan da Filistin halkının evlatlarını öldürmesi için işgal güçlerine yol açıyor.”

Bütün bu cinayetlerin Filistin halkını koruma görevini terk eden Filistinli liderlerin alnında kara bir leke olarak kalacağını ifade eden Hamas lideri, Ramallah Yönetimi’ni halkının arasına dönmeye ve zindanlardaki direnişçileri Filistin halkını işgal güçlerinden korumaları için serbest bırakmaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.