FilistinHaberlerOrtadoğu

Clinton ve Blair verdikleri sözleri tutmalıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Müşir El-Mısri, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve Ortadoğu Dörtlüsü özel temsilcisi Tony Blair’i Filistinlilerin dolaşımlarını kolaylaştırma ve yaşam seviyelerini yükseltme konusunda söyledikleri sözleri eyleme dönüştürmeye davet etti.

Milletvekili Müşir El-Mısri, Gazze’ye uygulanan ambargonun Filistin halkına boyun eğdirmeyi ve haklarından taviz verdirmeyi başaramadığının da altını çizdi.

Bugün (14 Şubat Pazar) Quds Press’e verdiği demeçte Clinton ve Blair’in Filistin dosyasına geçmişteki olumsuz yaklaşımlarını eleştiren Müşir El-Mısri, “Biz Clinton ve Blair’in eliyle Filistinlilere hiçbir hayır gelmediğini biliyoruz. Daha da ötesi Blair ümmetimiz için yıkım aleti olmuştur. Arap ve İslam ülkelerine savaş ilan eden Blair’in ta kendisidir” şeklinde konuştu.

Tony Blair’in eski ve yeni Amerikan yönetimlerini açıkça desteklediğini söyleyen El-Mısri, Blair’in Ortadoğu Dörtlüsü özel temsilcisi olarak tayin edildiği günden bu yana geçen dönemin en kötü dönem olduğunu belirtti.

Hillary Clinton ve Tony Blair’in sözlerini eyleme dönüştürmeleri gerektiğini ifade eden El-Mısri, “Çünkü biz daha önceki fiilleri gördük. Verilen sözler ise henüz hiçbir şekilde uygulamaya geçirilmedi” dedi.

Hamas’ın genç liderlerinden Müşir El-Mısri, ABD Dışişleri Bakanı Clinton’ın “Önümüzdeki günlerde Tony Blair müzakerelerin yeniden başlaması ve Gazze’de yaşayan Filistinlilerin yaşam seviyelerinin yükseltilmesi için çabalarını yoğunlaştıracak” sözlerinin ise çok fazla bir önemi olmadığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.