HaberlerİranOrtadoğu

Clinton’un açıklamaları akılcı yorumdan yoksundur

İran İslam Cumhuriyeti Dış işleri bakanlığı sözcüsü Amerika dış işleri bakanının İran hakkındaki sözlerine tepki göstererek Amerikalı yetkililerin bazı açıklamalarının akılcı yorumdan yoksun olduğunu belirtti.

Ramin Mehmanperest Amerika dışişleri bakanın İran’ın askeri ve dini diktatörlüğe yöneldiğine dair hakaret içeren iddialarına tepki göstererek bu sözler ve bazı Amerikalı yetkililerin buna benzer sözlerinin akılcı yorumdan yoksun olduğunu söyledi.

Mehmanperest bu iddiaların Amerikalı yetkililerin ülkelerinde Kasım ayında yapılacak seçimlerle ilgili olabileceğini, iç politik malzeme olarak kullanılmak istendiğini ifade etti.

Mehmanperest Amerikalı yetkililerin hareketleri ve sözlerinin mantık ve akıl değerlerine uymadığını söyledi. Mehmanperest bu tür sözlerin Amerika’da yapılacak gelecek seçim tartışmaları yönünde olup bu ülke yetkililerinin bu yönde iki misli çalıştıklarını bildirdi.

Bayan Clinton son günlerde hakaret dolu açıklamalarında İran’ın ideoloji ve din örtüsü altında askeri diktatörlüğü ilerlediği iddialarında bulunmuştu. Amerika dış işleri bakanı sözlerinde ayrıca Washington’un İran iç işlerine müdahale ettiğini de dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.